Novinky

VIDEO: Lucie opatřila dva singly klipy

Kapela Lucie představila videoklipy ke svým dvěma aktuálním písním Marie a Krása a zázrak a tajemství. Oba klipy přinášejí originální vizuální ztvárnění prvních ochutnávek z chystaného alba R.A.D.O.S.T. Fanoušky zároveň potěší i limitovaná edice vinylového singlu, která vychází 11. dubna.

Skladby, které si fanoušci oblíbili už při jejich vydání 21. března, se dočkaly filmového zpracování. „Mám radost z toho, že obě novinky po zveřejnění přilákaly na YouTube během deseti dnů víc než čtyři sta padesát tisíc unikátních diváků. Na Spotify u nich registrujeme sedmdesát osm tisíc streamů, což potvrzuje zájem našich fanoušků o chystané album a turné,“ podotýká klávesista Michal Dvořák.

„Chtěli jsme klipy, který nebudou jen ilustrovat písně, ale budou mít vlastní vizuální příběh. Námět na oba klipy mě napadl během pěti minut, stejně jako texty k oběma singlům. Zaplať pánbůh,“ říká zpěvák a kytarista Robert Kodym.

„Klip k písni Marie, romantické rockové baladě s vokály Lenny a sbory dětí členů kapely, podtrhuje romantickou atmosféru skladby. Vlastně poprvé s námi zpívalo šest našich dětí,“ dodává Kodym.

Krása a zázrak a tajemství, energická rocková skladba s hostujícím Petrem Jandou a Martou Jandovou, dostala dynamický a zábavný klip natočený na jeden záběr.

„Natáčení nebylo vůbec jednoduché.Část klipu Marie jsme točili dvojnásobnou rychlostí, což znamenalo, že kapela musela hrát a zpívat dvakrát rychleji. V klipu jsou pak záběry zpomalené a mají díky tomu magicky zasněnou atmosféru. A u klipu Krása a zázrak a tajemství jsme šli opačnou cestou. Točili jsme zpomaleně a výsledek jsme pak zrychlili, pohyby tak připomínají klasickou grotesku. Po jedenácti letech spolupráce mě Lucie opravdu překvapila. Tolik energie, nápadů a fórků. Dokázali s sebou strhnout celý štáb,“ dodává režisér Jan Turek.

 

jsk
foto: Jan Nožička

Související články

Back to top button