TEDxPrague (díl II.): (M)učit se! (M)učit se! (M)učit se!
0 Redakce 8.12.2010Přinášíme vám druhý díl ze série audiozáznamů pražské TEDx konference, která proběhla 20. listopadu ve vršovickém kině Vzlet.
Ondřej Šteffl – Je škola budoucnost vzdělávání?
Ředitel společnosti Scio. Narodil se roku 1954 a absolvoval matematicko-fyzikální fakultu a je kandidátem věd ze sociologie. V roce 1990 založil první soukromou školu u nás – PORG. Roku 1995 založil společnost Scio, která se zabývá testováním vzdělávacích výsledků škol i jednoltivců, od roku 1998 také využíváním internetu ve vzdělávání. Společnost Scio se významně podílí na přijímacím řízení na vysoké školy, její zkoušky využívá v přijímacím řízení 53 fakult veřejných a státních vysokých škol. Zájmy a záliby: snowboarding (freeride), windsurfing, vaření.
Cyril Höschl – Vrozené x naučené
Cyril Höschl vystudoval Fakultu všeobecného lékařství UK v Praze, pracoval jako psychiatr ve Výzkumném ústavu psychiatrickém. V letech 1992-1998 byl předsedou Vědecké rady Ministerstva zdravotnictví ČR. Je mj. „Fellow“ Britské královské společnosti psychiatrů a Americké Psychiatrické Asociace (APA). V letech 2007-2008 byl prezidentem Evropské psychiatrické asociace (EPA) a 2008-2009 prezidentem Federace evropských lékařských akademií. V současné době je ředitelem PCP, Centra neuropsychiatrických studií a předsedou České lékařské akademie. Působí jako profesor na 3.LFUK v Praze a LF UPJŠ v Košicích. Je autorem knih „Neuroendokrinologie v psychiatrii“ , „Psychiatrie pro praktické lékaře“, „Psychiatrie pro vyšší zdravotní školy“. Je šéfredaktorem časopisu Psychiatrie, členem redakčních rad časopisů Neuroendocrinology Letters, International Journal of Prenatal and Perinatal Psychology and Medicine, Int. J. of Psychiatry in Clinical Practice. Pan Höschl přednáší na univerzitách v Kanadě a v USA, pedagogicky působí v Rakousku a v Dánsku. Jeho hlavní oblastí zájmu je biologická psychiatrie. Je průkopníkem psychoneuroendokrinologie u nás koncem 70. let. Vychoval generace studentů a desítky mladých vědců v oboru. Za svou činnost získal v r.2008 ocenění „Česká hlava“.
Michal Bauer – Inovace pro další generaci mikrofinancování
Michal Bauer učí na Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a působí jako výzkumný pracovník na CERGE-EI (společné pracoviště UK a Akademie věd). Vystudoval ekonomii na Institutu ekonomických studií, studoval rovněž na New York University. Je držitelem ceny Mladý ekonom udělované Českou společností ekonomickou. Ve svých výzkumných projektech se zabývá vztahem mezi chudobou a chováním: například problematikou trpělivosti a subjektivního diskontování budoucích výnosů (Uganda), omezené sebekontroly a finančního rozhodování (Indie) a sociálního chování v podmínkách válečného konfliktu (Gruzie).
PLAY.CZ a TEDxPrague
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
TEDxPrague (díl I.): Je vám sedmdesát? Dojděte si pro živnosťák!